Trendi i ngadaltë por i sigurt – Parakalimi në tapet të kuq PA grim!

By

Ka një tendencë të re mes të famshëmve për tu shfaqur në tapetin e kuq me pak ose aspak grim. Kjo është një përvojë vërtet sfiduese pasi të gjithë jemi mësuar të shohim të famshmit tanë të preferuar me grim perfekt.

Duhet të jesh vërtet i guximshëm për të dalë kundër stereotipeve të shoqërisë dhe të pozosh para kamerave ashtu natyrale.

Nuk do mund të ndaleni së admiruari këto gra nuk kanë frikë të tregojnë bukurinë e tyre të vërtetë:

Alicia Keys

10 celebrities who went makeup-free on the red carpet and looked absolutely stunning

Alicia është një anëtar i lëvizjes “pa grim” dhe shpesh shfaqet në ngjarje dhe në kopertinat e revistave pa grim. “Shpresoj te Zoti se është një revolucion,” tha Kejsi, “sepse nuk dua të vë më grim.”

Jennifer Garner

10 celebrities who went makeup-free on the red carpet and looked absolutely stunning

Aktorja mbështeti Alicia Keys dhe zgjodhi të shkonte në Festivalin e Filmit Telluride pa grim dhe e veshur me xhinse sportive dhe një pallto.

Amanda Seyfried

10 celebrities who went makeup-free on the red carpet and looked absolutely stunning

Amanda thotë se ajo nuk është një fanse e grimit dhe se në jetën e përditshme nuk vë aspak grim.

Gisele Bündchen

10 celebrities who went makeup-free on the red carpet and looked absolutely stunning

Kjo supermodele zakonisht vë aq pak grim saqë mezi shihet.

Jennifer Lawrence

10 celebrities who went makeup-free on the red carpet and looked absolutely stunning

Jennifer Lawrence u shfaq pothuajse pa grim në premierën e The Great Gatsby. Kjo gjë shkaktoi shumë diskutime, megjithatë askush nuk mund të mohonte që aktorja dukej mjaft mahnitëse dhe e natyrshme.

Heidi Klum

10 celebrities who went makeup-free on the red carpet and looked absolutely stunning

Modelja e famshme nuk do të dojë të kalojë shumë kohë për grim. “Kam tendencë të mos vë grim në ditët e mia të lira. Nuk jam e komplikuar. Unë nuk kam tonelata kremrash apo diçka të tillë. Unë qëndroj e thjeshtë, “thotë Heidi.

 

Artikuj të ngjashëm