Tjetër dalje e bujshme: Prezantuesja largohet pas 10 vitesh nga Digitalb

By

Në fund të Korrikut u bë i ditur lajmi se pas 11 vitesh në Digitalb, një prej figurave historike të programeve sportive Ilda Bejleri po largohet nga platforma.

Ndonëse Ilda do mbetet sërish brenda Top Medias duke u transferuar në Top Channel, ndarja profesionale me sherr nga Shakohoxha krijoi shumë lajm në portale.

Sidoqoftë, Ilda duket të mos jetë largimi i fundit nga vala masive e largimeve që ka përfshirë platformën Digitalb.

Një tjetër imazh po aq historik, Jonida Vokshi i ka dhënë lamtumirën e vështirë punës në këtë platformë pas një dekade të plotë.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë aktorja e prezantuesja përmes një postimi në Instagram duke cituar si arsye ‘projektet afatgjatë në rrafshin profesional dhe privat’. Vokshi martohet në Shtator me aktorin kosovar Besnik Krapi dhe mbase edhe jetesa mes Tiranës dhe Prishtinës mund të ketë qenë një shkak më shumë drejt këtij vendimi.

Postimi i plotë më poshtë. /Prive.al

View this post on Instagram

Zgjodha kete spot, sepse nga me shume se 60 qe kam realizuar per DIGITALB, ky eshte me i dashuri per mua. Ndersa, ky postim nder me te veshtiret dhe me te rendesishmit qe kam bere per ju. Projektet afatgjate qe kam perpara, ne rrafshin profesional dhe personal kane bere qe une nga shtatori e tutje te terhiqem nga DIGITALB – shtepia ime per dhjete vitet e fundit. Ky nuk ka qene nje vendim i lehte per mua. Nga zemra falenderoj secilin bashkepunetor ne DGA per nje rrugetim te paharrueshem te perbashket dhjetevjecar. Te mbushur me vlera artistike, mbeshtetje profesionale dhe plot gjera te tjera te bukura, sa edhe ky spot. Mbase nje dite do jemi bashke serish, por deri atehere une kam vendosur te vazhdoj me projekte te tjera te cilat shume shpejt do ti kuptoni. Ne fund, ju falenderoj JUVE qe keni qene me mua dhe me keni perkrahur dhe shkruar pa fund pergjate ketij rrugetimi. JU FALEMINDERIT ndjekes e miq te mite🙏🏻❤ Ju ftoj ne rrugetimin tim te ri duke ju premtuar gjera edhe me te bukura!🤗

A post shared by Jonida Vokshi (@jonidavokshiofficial) on

Artikuj të ngjashëm