Tiranë: Aktori shqiptar shpall kandidaturën e tij për primaret të PD-së

By

Aktori i njohur Julian Deda ka shpallur sot zyrtarisht kandidaturën e tij për të paraprake brenda Partisë Demokratike në garën për Bashkinë e Tiranë. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Deda thotë se Tirana ka qenë Mundësia kryesore për të gjithë qytetarët prej vitesh, por sipas tij e ka humbur shkëlqimi pak nga pak, shkruan Albanian Daily News.

Deda renditi disa çështje, të cilat sipas tij janë problemet e kryeqytetit, duke filluar nga ndërtimet pa kriter të ndërtesave, deri te zhdukja e parqeve dhe problemet e bizneseve.

Sipas aktorit, ka ardhur koha që kryeqyteti të punojë për interesat e tij qytetarëve dhe jo për t’i shërbyer interesave politike të një personi të vetëm.

“Ky qytet qeveriset nga e majta për 8 vite dhe gjërat nuk kanë shkuar mirë të gjitha. Ne duhet t’i shtrijmë dorën e djathtë bashkëqytetarëve tanë. Sepse ne jemi njerëzit që mes së keqes dhe së mirës, ​​ne zgjedhim të mirën, midis së keqes dhe së drejtës zgjedhim të drejtën. Tiranë nuk i detyrohet askujt që të përdoret për axhenda politike personale dhe besoj se e vetmja axhenda që i duhet Tiranës është ajo e shërbimit ndaj qytetarëve.

Besoj se ka ardhur koha që Tirana të punojë për qytetarët e saj dhe jo vetëm për qytetarët interesat e një personi ose një grushti të vogël njerëzish rreth tij. 1 milion banorë janë më e rëndësishme se interesi personal i një personi dhe një person nuk mund ta shkatërrojë atë interesi i 1 milion banorëve. Unë jam një nga 1 milion njerëz që besojnë se gjërat munden dhe duhet të ndryshojë. Prandaj sot jam këtu para jush për të kërkuar votën tuaj besim për të ndërtuar një qytet që buzëqesh së bashku me qytetarët e tij. Një qytet që nuk i gënjen qytetarët dhe ku qytetarët nuk e lejojnë askënd i mashtron paturpësisht. Unë jam Julian Deda dhe sot kandidoj për zgjedhjet paraprake të Partia Demokratike. Faleminderit!” /Prive.al

Artikuj të ngjashëm