“The Simpsons” në sezonin e ri do të shfaqin atë që të gjithë po e prisnim

By

Gjatë gjithë ecurisë së tij 33-sezonale në Fox, “The Simpsons” janë bërë mjaft të njohur për aftësinë e tyre të çuditshme për të parashikuar të ardhmen, dhe në sezonin e ardhshëm 34 që ofron ata do të tregojnë disa njohuri se si e bëjnë këtë.

“The Simpsons” ka parashikuar gjëra të tilla si Donald Trump – kandidimin për President dhe madje edhe pandeminë COVID-19 gjatë gjithë viteve.

Skenaristi Matt Selman ngacmoi në një intervistë me ‘Deadline’ se do të ketë një episod në sezonin 34 që ofron disi një shpjegim se si ata mund të parashikojnë të ardhmen me kaq saktësi.

“Ne kemi një tjetër episod konceptual të çmendur që shpjegon se si ‘The Simpsons’ e dinë të ardhmen”, shpjegoi Selman.

Selman, i cili iu bashkua stafit të shkrimit të The Simpsons në vitin 1997 dhe u bë bashkë-show me Al Jean në vitin 2020, tha gjithashtu me shaka se ishte, “ndoshta sezoni i 34-të më i mirë i çdo shfaqjeje që keni parë ndonjëherë”.

The Simpsons ka vazhduar të vendosë rekorde si seriali më i gjatë në primetime me 728 episode deri më sot, megjithëse ky sezon do të jetë unik në disa mënyra.

“Kemi dy episode të Halloween-it këtë vit, dy episode të Treehouse of Horror. Njëra është tre histori të frikshme si ne gjithmonë, por shumë e frikshme dhe e çuditshme”, tha Selman.

Ai shtoi se një pjesë e Treehouse of Horror është, “një parodi anime e Death Note”, seria me ndikim japonez manga e shkruar nga Tsugumi Ohba dhe e ilustruar nga Takeshi Obata, për të cilën Selman tha: “Jam shumë i emocionuar”. 

Ylli i Shang-Chi dhe Legend of the Ten Rings, Simu Liu, do të jetë gjithashtu i ftuar në një episod si “i dashuri i ardhshëm i përsosur i Lizës”.

Fox njoftoi në qershor se premiera e sezonit 34 do të transmetohet më 25 shtator.

Aktorja Melissa McCarthy do të jetë gjithashtu e ftuar si një “fëmijë që është rivali i Homerit për dashurinë nga gjyshi”. Ajo luan një lloj fëmije të çuditshëm që ka dashurinë e gjyshit dhe atë të Homerit, “Pse e pëlqen gjyshi këtë fëmijë?” Dhe pse nuk më pëlqeu?’ Është vërtet emocionale gjithashtu.’

Artikuj të ngjashëm