Thaçi ka ditëlindjen, djali i tij Endriti e uron me fjalë emocionuese e fotografi nga e kaluara (FOTO)

By

Presidenti i Kosovës Hashim Thaci, këtë vit feston ditëlindjen e pesëdhjetë. Plot pesë dekada jetë, e kanë merituar një super urim nga djali i tij i vetëm Endriti.

Duke ndarë një imazh nga rinia e Thaçit dhe fëmijëria e tij, Endriti e ka uruar babain e tij duke e quajtur edhe burim dashurie.

“Dikush e njeh si bashkëthemelues të ushtrisë çlirimtare, dikush tjetër si lider që shpalli pavarësinë. Për mua është babë, burim i pashtershëm i dashurisë dhe inspirimit. Ta uroj ditëlindjen dhe të uroj të inspirosh gjeneratat e reja edhe shumë e shumë vjet”, ka shkruar Thaçi. /Prive.al

https://www.instagram.com/p/Bh8e0pyH0J8/?taken-by=endritthaci

Artikuj të ngjashëm