Teuta Krasniqi vegane, këto janë arsyet që e bëjnë të mos konsumojë vezë e produkte qumështi

By

Njëherë e nisi si vegjetariane ndërsa tani ka kaluar në një stad më tutje dhe jeton si vegane.

Aktorja e famshme kosovare Teuta Krasniqi, nuk ha më mish e as produkte të qumështit dhe as vezë dhe për këtë stil jete ajo foli edhe në Nd’rrimin e Natës në Klan Kosova.

Në intervistën me Alaudin Hamitin, Krasniqi ka dhënë arsyet e saja se pse më nuk konsumon ushqime të tilla e po ashtu ka treguar se edhe bashkëshorti i saj Adonisi është një vegan.

Ndiqeni të plotë intervistën e Teutës në Nd’rrimin e Natës, ku ajo flet për veganizëm:

Artikuj të ngjashëm