Teuta Krasniqi bën një dedikim të veçantë për personin e dashur

By

Jo rrallë herë, Teuta zgjedh fjalët më të bukura për më të dashurit e saj.

Mënyra si shprehet bën që këto dedikime të jenë shumë të veçanta dhe të ndjera.

Edhe për ditëlindjen e të atit nuk kishte si të ishte ndryshe – me anë të një postimi në Instagram ajo i uron ditëlindjen babait të saj duke shkruar:

“Veç mendimi ne ty, ma qetëson shpirtin, edhe sikur ti kem problemet e krejt dynjasë, veç mendimi qe kam mundësi mi diskutu me ty, ma lehtëson barrën, veç një fjale e jotja din me ma qetesu edhe gjendjen me te trazume qe mundem me pas… një moment i yti krenarie me mua, me bën qe te kem kërkesa me te mëdha nga vetja qe te jem njeri me i mire, ne mënyre qe te arrij bile një përqindje te vogël te vlerave njerëzore qe ti i posedon. Faleminderit qe je babi me i mire dhe i dashur ne bote, por mbi te gjitha faleminderit qe je shoku me i besueshëm dhe me i vlefshëm për mua. Urime ditëlindja, paç shëndet, dashuri dhe mbarësi gjithmonë, bashke me familjen për te cilën aq shume ke dhënë nga vetja. Zoti te bekoftë e ne te paçim gjithmonë. Te duam shume.” /Prive.al

View this post on Instagram

Vec mendimi ne ty, ma qeteson shpirtin, edhe sikur ti kem problemet e krejt dynjase, vec mendimi qe kam mundesi mi diskutu me ty, ma lehteson barren, vec nje fjale e jotja din me ma qetesu edhe gjendjen me te trazume qe mundem me pase… nje moment i yti krenarie me mua, me ben qe te kem kerkesa me te medha nga vetja qe te jem njeri me i mire, ne menyre qe te arrij bile nje perqindje te vogel te vlerave njerezore qe ti i posedon. Faleminderit qe je babi me i mire dhe i dashur ne bote, por mbi te gjitha faleminderit qe je shoku me i besueshem dhe me i vlefshem per mua. Urime ditelindja, pac shendet, dashuri dhe mbaresi gjithmone, bashke me familjen per te cilen aq shume ke dhene nga vetja. Zoti te bekofte e ne te paçim gjithmone. Te duam shume 🙏🙏🙏 @k.milazim

A post shared by Teuta Krasniqi (@teutakrasniqi) on

Artikuj të ngjashëm