Të gjithë e dimë përmendësh këngën shqip më të preferuarën e Butrint Imerit

By

Sot Butrint Imeri kaloi disa çaste në makinë tek dëgjonte këngën e Ermal Fejzullahut, “Për një dashuri”.

Pikërisht me këtë këngë, Ermali kishte marrë pjesë në Top Fest 2 në vitin 2005.

Aso kohë por edhe ditët e sotme kjo këngë u dëgjua dhe dëgjohet ende dhe vështirë që ka dikush që nuk di të paktën refrenin e kësaj kënge.

Butrinti po ashtu zbuloi se kjo do të mbetet kënga e tij shqip e preferuara për të gjitha kohërat. /Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm