Të famshmit që u ndanë dhe u ribashkuan sërish (FOTO)

By

Nëse vendosni që ju dhe ish-i juaj duhet të jeni me njëri-tjetrin, nuk po shkoni prapa, por drejt mënyrës së re drejt lumturisë. Disa çifte të famshëm, si Katy Perry me Orlando Bloom dhe Jessica Biel me Justin Timberlake, vërtetuan se kjo ide ishte e vërtetë.

Asnjëherë nuk është vonë për të filluar rregullimin e gabimeve nëse e keni takuar dashurinë tuaj të vërtetë.

Ne besojmë në dashurinë e vërtetë dhe miqtë e shpirtit dhe dëshirojmë t’ju prezantojmë me 10 çifte të famshëm që janë shembuj të shkëlqyeshëm sesi ribashkimi pas një ndarjeje mund të jetë zgjedhja e duhur.

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck ishin çift në fillimin e viteve 2000, por përfundimisht e prishën fejesën dhe u ndanë në fillim të vitit 2004. Tani, pas shumë vitesh, ata kanë vendosur të provojnë përsëri.

Një burim i afërt me Lopez tregoi se ajo dhe Affleck “janë të pandashëm, dhe po i shkon vërtet mirë. Ajo nuk ka qenë kurrë më e lumtur dhe e di që duhej të ishte. ” Jennifer dhe fëmijët e saj kohët e fundit kaluan kohë së bashku me Ben.

Hailey Baldwin dhe Justin Bieber

Justin Bieber konfirmoi zyrtarisht se ishte në takim me Hailey më 3 janar 2016, por në kohën kur erdhi gushti, ata do të vendosnin të ndaheshin. Kaluan 2 vjet pa folur dhe më pas filluan të flasin si miq.

Marrëdhënia e tyre dukej e komplikuar dhe që të dy dilnin me njerëz të ndryshëm, por më në fund, në korrik 2018, Justin bëri një propozim dhe Hailey tha “Po!”

Courteney Cox dhe Johnny McDaid

Pasi Courteney Cox u divorcua, ajo u takua me McDaid dhe menjëherë më pas, në qershor 2014, ata u fejuan. Në fund të vitit 2015 u ndanë për pak kohë, por dukej sikur dashuria e vërtetë mund të kapërcente çdo pengesë.

Ata nuk mund të qëndronin të ndarë dhe u rikthyen së bashku: “Patjetër që kam mësuar shumë, dhe pa marrë parasysh çfarë, unë do të jem një person më i mirë nga ajo ndarje, edhe pse ishte kaq brutale”.

Gigi Hadid dhe Zayn Malik

Zayn dhe Gigi e filluan lidhjen në nëntor 2015, dhe pas disa kohësh lidhja e tyre u bë serioze dhe shumë romantike. Pavarësisht kësaj, dashuria e tyre gjithashtu duhej të duronte një ndarje të shkurtër për t’i bërë ata të kuptonin se ishin të destinuar për njëri-tjetrin.

Çifti u nda në qershor 2016. Vetëm disa javë më vonë, ata vendosën që marrëdhënia e tyre meritonte një shans tjetër, dhe kishin plotësisht të drejtë.

Katy Perry dhe Orlando Bloom

Perry dhe Bloom u takuan për herë të parë në një aheng më 2016. Ata u tërhoqën nga njëri-tjetri menjëherë. Në të njëjtin vit, këngëtarja e bëri zyrtare duke postuar një foto në Instagram ku ata kalonin kohë së bashku në Kanë.

Pas 10 muajsh të lidhjes, Perry vendosi ta ndërpriste marrëdhënien me Bloom. U desh ca kohë larg për t’i ndihmuar ata të kuptonin se në të vërtetë e donin njëri-tjetrin. Në vitin 2017, Perry dhe Bloom filluan të shfaqeshin përsëri së bashku, dhe shkuan për pushime në Pragë dhe Vatikan.

Më në fund, në maj 2018, Perry konfirmoi se nuk ishte më beqare, dhe më pak se një vit më vonë ata u fejuan.

Jessica Biel dhe Justin Timberlake

Edhe ky çift pati një moment kur u duhej të provonin ndarjen. Ata u takuan në një festë ditëlindjeje që Timberlake po organizonte. Pas një viti shoqërimi, më 2011 çifti vendosi që duhej të ndaheshin: “Ishte krejtësisht e ndërsjellë dhe të dy vendosën se ishte koha të shkonin përpara”.

Para se të kishte kaluar një vit, Timberlake rrëfeu se Biel ishte personi më domethënës për të dhe ai i propozoi martesë.

Rose Leslie dhe Kit Harington

Çifti u takuan për herë të parë ndërsa po xhironin sezonin e dytë të Game of Thrones. Ata u shoqëruan si miq, por më vonë filluan lidhjen e dashurisë. Në vitin 2013, një burim konfirmoi se çifti ishte ndarë dhe Leslie filloi të dilte me një djalë tjetër.

Pasi dashuria e tyre në ekran kishte mbaruar, Leslie dhe Harington vazhduan të komunikonin, por bashkimi përfundimtar ndodhi më 2014. Megjithëse Harington e mohonte që ishin ribashkuar, njerëzit i panë së bashku. Në Prill 2016, çifti doli publikisht me marrëdhënien e tyre duke e bërë zyrtare.

Kristen Bell dhe Dax Shepard

Kristen Bell dhe Dax Shepard janë bashkë për më shumë se 12 vjet. Por, besojeni ose jo, ata u ndanë pasi ishin lidhur për rreth 3 muaj sepse ai donte të dilte me njerëz të tjerë. Nuk iu desh shumë kohë për të kuptuar se ai bëri gabim dhe Shepard u kthye me Bell disa ditë më vonë.

Catherine Zeta-Jones dhe Michael Douglas

Catherine Zeta-Jones dhe Michael Douglas u takuan për herë të parë rreth më shumë se 23 vjet më parë. Diferenca 25-vjeçare në moshën e tyre nuk ishte kurrë një problem për ta. Gjithçka shkoi mirë dhe ata u martuan goxha shpejt.

Në vitin 2013, ata u ndanë pas 13 vitesh martesë për të qëndruar “ca kohë larg për të vlerësuar dhe punuar në martesën e tyre”. Dhe gjetën rrugën e kthimit për të qenë të lumtur së bashku.

Behati Prinsloo dhe Adam Levine

Çifti u pa për herë të parë në qershor 2012 teksa ishin me pushime në Hawaii. Në maj, Levine dhe Prinsloo u ndanë: “Behati ishte brenda dhe jashtë, por më në fund i dhanë fund”. Pas ca kohe, ata ndryshuan vendimin e tyre. Kjo zgjedhje ishte e drejtë, dhe tani janë një çift i martuar me 2 fëmijë.

Artikuj të ngjashëm