Të famshmit që agjërojnë në muajin e Ramazanit

By

Muaji i Shenjtë i Ramazanit po fillon për të zgjatur 30 ditë rresht.

E disa nga emrat e këngëtarëve që agjëruan Ramazanin vitin e kaluar dhe që besohet se do ta bëjnë edhe këtë vit, që janë një pjesë e mirë e këngëtarëve si: Leonora Jakupi, Violetë Kukaj , Sidrit Bejleri, Gili, Big Mama, Adrian Gaxha, Lindon, Shpat Kasapi, Çiljeta Xhillaga.

Njejtë pritet të veprojnë edhe këngëtaret Teuta Kurti e Arta Bajrami.

Poashtu të devotshëm ndaj besimit Islam janë edhe disa nga reperët shqiptarë si Don Arbas, Lyrical Son, Mc Kresha, Gold Ag të cilët çdo vit kanë agjëruar Muajin e Shenjtë.

Në mesin e të famshmëve që do të agjërojnë janë edhe aktorët Naser Rafuna dhe Dardan Gashi teksa nga bota e politikës veçohen emra si Behgjet Pacolli, Uran Ismaili e të tjerë.

Artikuj të ngjashëm