Të famshmet që nuk ju bëhet vonë të depilohen (FOTO)

By

Në këtë epokë, një numër në rritje i grave filluan të ndalen së kujdesuri nëse këmbët e tyre ishin me gjemba apo jo, siç raportoi një shkrimtar Glamour verën e kaluar. Kjo sinjalizoi që qimet e trupit më në fund janë në rrugën e pranimit.

Njerëzit e famshëm kanë luajtur një pjesë të madhe në këtë histori të kthimit, pasi ato përqafojnë dhe normalizojnë qimet e trupit në tapetin e kuq, në Instagram dhe më gjerë për miliona ndjekës të tyre. Një postim, vlerësim ose një tweet mund të bëjë një ndryshim të madh – dhe nëse ndiheni keq për situatën tuaj aktuale të qimeve në këmbë, mbase duke parë qëndrimin moskokëçarës të Rihanna-s ndaj qimeve të këmbëve do t’ju bëjë të ndiheni pak më rehat. Shikoni yjet që nuk çajnë kokën për tu depiluar.

Rihanna with leg hairCara Delevingne with armpit hairStenberg revealed underarm hair last fall and people lost their collective minds. Chill as can be she countered it in...Thorne might be the least shy about her body hair so much so that she penned an essay about it. Whether I'm a tomboy or...Not only has Jackson walked the red carpet with armpit hair but she also posted this gem with the caption If you're not... Julia Roberts was one of the first celebrities to flash underarm hair on the red carpet in 1999. At the time she didn't...Leave it to Madge to also be an early pioneer of body acceptance. She posted this shot in 2014.vScout Willis with armpit hair

 

Artikuj të ngjashëm