Taylor Swift mund të bëjë histori në “Billboard Music Awards 2022”

By

Gati për “Billboard Music Awards 2022”? Në fund të fundit, mund të jetë një natë historike për Taylor Swift.

Këngëtarja 32-vjeçare, e cila është nominuar për shtatë çmime, duke përfshirë dy nominime në kategorinë e albumit më të mirë të vendit për ri-regjistrimet e saj të “Red” dhe “Fearless”, mund të thyejë një rekord në ceremoninë e 15 majit duke kaluar Drake si artisti më shumë çmime në historinë e BBMAs. Taylor mbante më parë titullin e lakmuar, por u tejkalua nga reperi kanadez në vitin 2019, kur ai mori 12 çmime në një natë të vetme.

Nëse Taylor fiton të shtatë nominimet e saj në shfaqjen e këtij viti, kjo do ta bëjë atë me 32 trofe – më shumë se sa duhet për të mposhtur pozicionin aktual të Drake prej 28 fitoresh.

Artikuj të ngjashëm