Tatlisesin s’e ndal aksidenti, me karrocë shkoi në koncert për të kënduar

By

Artisti i famshëm İbrahim Tatlıses, i cili kishte fraktura në kockat metatarsale në një aksident trafiku në lagjen Bodrum të Muğla, doli nga spitali ku po trajtohej. Anëtarët e shtypit nuk u lejuan të bënin foto nga njerëzit që ishin me Tatlıses dhe pretendonin se ishin policia mbrojtëse. Tatlıses u nis me ambulancë për të shkuar në restorantin ku do të performojë në Yalikavak sonte siç ishte planifikuar.

Pas trajtimit të İbrahim Tatlıses, ai u ngjit në skenë në Yalikavak. Tatlıses u këndoi fansave të tij duke u ulur në një karrige me rrota me këmbët e fashuara. U pa se Tatlıses është në gjendje të mirë.

“Ne patëm një aksident sot, Zoti i Plotfuqishëm dërgoi engjëjt e tij, vetura jonë po rrotullohej në përrua. I premtova publikut tim këtë mbrëmje, thashë se do të dal në skenë, faleminderit fëmijëve të mi dhe familjes sime, dua të falënderoj gjithashtu policinë, xhandarmërinë dhe spitalin tonë, ata u kujdesën shumë për ne”, tha Tatlises në fillim të koncertit.

Artikuj të ngjashëm