Super Bowl 2022 Halftime Show: Kush do të performojë?

By

Spektakli i prezantuar nga Pepsi do të zbresë brenda Stadiumit të ri Inglewood të SoFi më 13 shkurt.

Tanimë janë prezantuar edhe emrat e mëdhenj që do të marrin skenën në këtë datë. Ata do të jenë: Dr. Dre, Snoop Dogg, Eminem, Mary J. Blige dhe Kendrick Lamar.

Superstarët e muzikës, të bashkuar për herë të parë, do të ngjiten në skenë për spektaklin 12-minutësh brenda Stadiumit SoFi të L.A. më 13 shkurt, me transmetimin e televizionit në NBC, Telemundo dhe transmetimin drejtpërdrejt Peacock të sapo lansuar.

Është sigurisht një moment i madh kulturor për Los Angeles. Qyteti po pret lojën e kampionatit NFL për herë të parë në gati 30 vjet dhe do ta bëjë atë për herë të parë brenda stadiumit të ri Ingleëood prej 5 miliardë dollarësh, të teknologjisë SoFi, i cili pret ekipet vendase LA Rams dhe Chargers.

Duke folur për qytetin, shfaqja do të presë tre të mëdhenj të industrisë së muzikës që vijnë nga zona më e madhe e LA në Dre dhe Lamar (Compton) dhe Snoop (Long Beach). /Prive.al

Artikuj të ngjashëm