Sulltanesha mungon në tapetin e kuq për shkak të problemeve shëndetsore

By

Meryem Uzerli, e njohur si Sulltanesha Hyrem në serialin e njohur turk Sulltani- Shekulli Madhështor, duket se është jashtëzakonisht e angazhuar kohëve të fundit.

Image result for meryem uzerli

Meryem e cila muajin e fundit vrapoi nga një event në tjetrin, po bëhej gati të fluturone me një aeroplan nga Berlini këtë mëngjes për të marrë pjesë në shfaqjen e filmit Kovan në Festivalin e Filmit Adana Altın Koza.

Sulltanesha, e cila morri pjesë në ceremoninë e Emmy Awards një ditë më parë me të hypur në aeroplan u sëmur për shkak të lodhjes ekstreme. Kur aktorja e famshme filloi të vjellë, ajo u mor nga zyrtarët e kompanisë ajrore dhe u shoqërua jashtë aeroplanit për në njësitin emergjent te aeroportit të Berlini-t.

Image result for meryem emmy

Mediat turke kanë raportuar se fansat e saj janë jashtëzakonisht të shqetësuar dhe të merzitur që ajo nuk do të marr pjesë ne tepihun e kuq të festivalit.

Gjithashtu ajo nuk do të jetë në gjendje të marrë pjesë as në premieren e filmit të saj të quajtur Kovan në të cilin ajo luan rolin kryesor.

Burimi: Haberler.com

Artikuj të ngjashëm