Suksesi i vërtetë i “Jump Man” – loja e krijuar nga shqiptari që u luajt 2 milionë herë

By

Një lojë e krijuar në formën e aplikacionit po merr vëmendje goxha të madhe.

Kanë qenë fytyrat publike si Morena Taraku që e kanë ndarë në rrjete sociale duke bërë kuriozë ndjekësit.

Loja titullohet ‘Jump Man’ dhe konsiston në tejkalimin e barrierave në dy anë gjatë ngjitjes sa më lartë në nivelet e saj, derisa ka arritur që në një kohë të shkurtër të klikohet nga mbi 2 milionë njerëz në platformat e ndryshme ekzistuese.

E veçanta mes tjerash është edhe fakti që krijuesi i saj është një programer shqiptar nga Gjermania, Blerim Morina.

Për të gjithë ju që doni ta provoni, shkarkimi në PlayStore dhe AppStore mund të bëhet pa problem nën emrin ‘Jump Man’. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm