“Squid Game”, rikthehet këtë vit dhe këto janë detajet

By

Fansat e Squid Game do të jenë të kënaqur të dëgjojnë se më shumë përmbajtje të bazuara në serialin hit të Netflix po mbërrijnë këtë vit, por ne nuk po flasim për një sezon 2.

Nuk është e vështirë të thuhet se Squid Game ishte një fenomen kulturor. Kur seriali Netflix u publikua në vitin 2021, ai u ngjit drejt e në krye të të gjitha listave të shikueshmërisë dhe u dashur nga audienca dhe kritikët – aq shumë sa të dy grupet e quajtën shumë shpejt dramën koreane si një nga serialet më të mira televizive. të të gjitha kohërave.

Një sezon i dytë u autorizua shpejt, por data e lëshimit të sezonit 2 të Squid Game nuk është për një kohë. Prapëseprapë, Netflix po siguron një seri të re spin-off konkurrence që do të dalë në platformë më vonë këtë vit. Por përpara se të pyesni, përgjigja është jo. Askush nuk vdes në këtë.

Squid Game: The Challenge është një reality show që faturohet për një datë lëshimi në nëntor 2023 në transmetues. Ashtu si seritë origjinale të dramës, konkursi televiziv do të shfaqë 456 persona që do të konkurrojnë në një seri sfidash për mundësinë për të fituar një çmim monetar që të ndryshojë jetën.

Shpërblimi prej 4.56 milionë USD thuhet se është çmimi më i madh në para i ofruar ndonjëherë si pjesë e një reality show. Gjatë dhjetë episodeve, konkurrentët do të luajnë lojëra të frymëzuara nga seritë thriller – por siç thashë, askush nuk do të vdesë këtë herë. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm