Sot ka ditëlindjen, por Shengyl Ismaili nuk do ta festoj

By

8 marsi për aktoren e njohur Shengyl Ismaili është datë me rëndësi pasiqë feston ditëlindjen.

Por, në 41 vjetorin e lindjes duket se Shengyli nuk do ta festoj por po proteston.

E kjo për shkak se përpos ditëlindjes, 8 marsi është dita e gruas e ka zgjedhur që në këtë ditë të jetë zëri i tyre.

Gjithçka e ka thënë përmes këtij imazhi./Prive.al

View this post on Instagram

8 Mars,ditëlindja ime,por unë nuk du me festu. Ti bir nane… Haram te qoftë qumështi i asaj që te rriti e të bëri burrë! Burrat nuk kanë formën tënde,burrë pa BOLE. Ti qe guxon me ngritë dorë ne grua. Ti qe poshtnon motren duke pretendu mbrojtjën. Ti qe vret nënën e fëmijëve të tu,e do ti ushqesh gjithmonë me lotët e tyre. Ti kafshë e egër e plot helm,që ska qiell mbi këtë tokë të ta zbus veprën,ska det ti mbuloj mëkatet. Ti që nuk njeh Zot,harram të qoft çdo frymêmarrje e hargjuar pêr të të thënë TË DUA Ti qe rrêzove,përule,pshtyve,godite,zvarrite. Ti që vrave… më vrave dhe mua sot,por unë do t ë ngritem pêrsëri dhe do të të them JO ! Për VAJZAT,NËNAT,MOTRAT që nuk arritën t'ja dalin. #harramtomlinenanes

A post shared by 🎬🎭 (@shengylismaili) on

Artikuj të ngjashëm