Sonte: Rita Ora performon në Brit Awards, Dua Lipa e nominuar në pesë kategori

By

Këtë mbrëmje ka shumë gjasë që Dua Lipa dhe Rita Ora të takohen në të njëjtin vend.

Dy këngëtaret do marrin pjesë në mbrëmjen e ndarjes së çmimeve British Music Awards, njëra do këndojë e tjetra do presë të marrë ndonjë çmim.

Rita Ora do e eprformojë këngën e saj të fundit me Liam Payne “Your Song”, ndërsa Dua Lipa është e nominuar në pesë kategori.

Lipa krah Ed Sheeran e plot artistëve të tjerë, mund të marrë çmimin për albumin më të mirë të vitit, videon më të mirë të vitit, këngën më të mirë të vitit, artistja që depërtoi dhe artistja më e mirë femër. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm