Si theu rekord një foto e Selena Gomez që mashtroi me miliona fansa?

By

Njerëzit nuk ngopen me pamjen e Selena Gomez në Met Gala të vitit 2023, megjithatë, ajo në fakt nuk ishte aty.

Miliona përdorues të Twitter u mashtruan nga një foto e krijuar nga Inteligjenca Artificiale që paraqiste këngëtaren duke ecur në tapetin e Met Gala të hënën në mbrëmje.

Image

Pavarësisht se nuk ishte e pranishme në eventin e këtij viti, një fans me sa duket modifikoi fytyrën e Gomez në një foto të Lily James në Met Gala 2022 dhe ngacmoi “paraqitjen e befasishme” të Gomez në natën më të madhe të modës – duke e ndezur Twitter-in.

Did Selena Gomez make a surprise appearance at Met Gala 2023?

Edhe pse e rreme, fotografia mblodhi 22.9 milionë shikime dhe 395,300 pëlqime – duke e bërë atë foton më të pëlqyer të mbrëmjes përpara të pranishmëve aktualë, duke përfshirë Anne Hathaway, fotografia e së cilës nga eventi u rendit e dyta me 234,000 pëlqime.

Twitter ka shtuar që atëherë një mohim në postim, duke vënë në dukje se imazhet janë “ndryshuar” dhe se Gomez nuk ka marrë pjesë në Met Gala që nga viti 2018. /Prive.alArtikuj të ngjashëm