Si i shpjegoi Adele divorcin birit të saj?

By

Adele ka publikuar albumin e ri ‘30’.

Kënga e tretë, “My little love”, përfshin një notë zanore të fitueses së Grammy duke u përpjekur t’i shpjegojë divorcin e saj nga Simon Konecki djalit të tyre të vogël, Angelo.

“Mami ka pasur shumë ndjenja të mëdha kohët e fundit,” thotë Adele. “Ndihem pak konfuze”.

Kur Angelo pyet pse, nëna e tij përgjigjet: “Më duket sikur nuk e di vërtet se çfarë po bëj”.

“Oh, fare?” djali i saj pyet me theksin e tij të vogël britanik, të cilit Adele imiton ëmbël, “Asnjëherë”.

Më vonë, këngëtarja e “Hello” i shpjegon Anxhelos: “Unë e dua babin tënd, sepse ai të dha ty te unë. Ti je gjysma ime dhe gjysma babi”.

Teksti i këngës “My Little Love” është ndoshta edhe më zemërthyes, me Adele duke i kënduar djalit të saj, “E di që ndihesh i humbur / Është plotësisht faji im”.

Adele, dhe Konecki, njoftuan ndarjen e tyre në prill të vitit 2019 dhe ajo paraqiti kërkesën për divorc në shtator të atij viti. Divorci është finalizuar në mars të këtij viti.

Artikuj të ngjashëm