Si e uruan 8 Marsin Dua Lipa, Noizy dhe Lori Hoxha! (Foto)

By

Në gjithë botën sot vëmendja është tek 8 marsi, dita ndërkombëtare e gruas. Protestë e festë gjithandej për fuqizimin e gruas në shoqëri.

Në Ballkan pavarësisht problemeve në të cilat hasin gratë, kjo ditë shënon festë për ta e madje është adaptuar edhe si dita e nënës.

Në konjutacionin e ditës së nënës kanë uruar edhe Noizy dhe Lori Hoxha.

Do jepja gjithçka të ndjeje dhe ti dashurinë e një nëne, ashtu siç po ndjej unë dashurinë tënde, Të Dua Nënë, Malli sa m’ka marr – është diçitura e reperit.

Ndërkaq Lori ku shihet me nënën e saj në imazhin e përbashkët ka shkruar: “Sa ty, si ty, qoftë edhe sa gjysma jote!”.

Ndërkaq mbështetje për femrat në ditën e tyre ka kërkuar Dua Lipa e po ashtu ka uruar ato për 8 Mars./Prive

dua 8Noizulori hoxha

Artikuj të ngjashëm