Si e uron Miriam Cani, Ismail Kadarenë për ditëlindje!

By

Shkrimtari i njohur shqiptar Ismail Kadare ka festuar ditëlindjen dje. Me 28 janar mori shumë urime edhe nga personazhe të njohura të ekranit.

Një ndër këngtaret që e uroi ishte Miriam Cani e cila përmes një imazhi ku shihet Kadare shkroi:

“Njeriu që ktheu në art dashurinë për Shqipërinë.  Shqipëtari më i lexuar në botë, dhe penë e ndritur e kulturës tonë. Gëzuar Ismail Kadare!”

Cani aktualisht është në Gjermani duke bërë punën më të mirë në botë, atë të të qenurit nënë.

Artikuj të ngjashëm