Si e festoi Dua Lipa lansimin e koleksionit të ri të “Flutur”?

By

Për të festuar lansimin e Flutur 2 me Puma, Dua Lipa doli në pistën e kërcimit.

Këngëtarja “Levitating” organizoi një darkë intime të ndjekur nga një festë kërcimi në restorantin Modern European Bistrotheque në Lindjen e Londrës të shtunën.

Për këtë rast, Lipa veshi një xhaketë të prerë me ngjyrë të bllokuar dhe pantallona të ngjashme nga koleksioni, të kombinuara me atlete të zeza me platformë dhe një mini çante akuamarin dhe bizhuteri argjendi nga marka e aksesorëve EÉRA.

Ajo e mbajti grimin e saj minimal, por të freskët për mbrëmjen dhe veshi fustanet e saj brune me një shkëlqim të shkëlqyeshëm, ndërsa përzihej me turmën e mbushur me miq të ngushtë dhe kreativë me bazë në Londër. Të ftuarit specialë për mbrëmjen përfshinin fotografin Campbell Addy, këngëtarin dhe kompozitorin nigerian Tems dhe Bimini Bon Boulash.

puma x dua lipa launch dinner hosted by dua lipa at bistrotheque

Pasi të ftuarit mbaruan darkën e tyre me sallatë burrata dhe bouillabaisse së bashku me disa raunde verë, të ftuarit emigruan në bodrumin e Bistrotheque për një set DJ me energji të lartë, mirësjellje të DJ-ve MYGAL dhe Hasani, ku të pranishmit kërcyen së bashku me Bad Bunny dhe Rosalía dhe këngë nga Beyoncé. dhe Jennifer Lopez-ndërsa janë veshur me stilet më të fundit nga koleksioni i ri i Lipës.

Për Lipën, koleksioni i ri – i cili përmban një motiv fluture në shumicën e pjesëve – përfaqëson rilindjen, veçanërisht kur ajo përgatitej të publikonte muzikë të re pas albumit të saj të dytë megahi, Future Nostalgia.

“Flutura përfaqëson tranzicionin, metamorfozën dhe fillimet e reja. U ndjeva sikur në fillim, kur fillova të punoja në drop one, flutura tashmë kishte shumë kuptim për mua,” tha Dua Lipa në një deklaratë në kohën e nisjen. “Tani, duke shkuar në pikën e dytë, ai kuptim sapo është ngurtësuar dhe është bërë edhe më i rëndësishëm në jetën time. Më duket sikur gjithçka përparoi dhe u shfaq në atë mënyrë.” /Prive.al

Artikuj të ngjashëm