Si duket sot ish-Missi Marigona Dragusha? Ja fotografia!

By

Dhjetë vite më parë ajo na bëri të gjithëve krenarë.

Në një periudhë kur shteti i Kosovës vetëm sa ishte shpallur dhe përfaqësimi në ngjarje ndërkombëtare ishte tejet i ulët, Marigona Dragusha si ikonë e bukurisë u zgjodh përcjellësja e dytë në eventin e bukurisë ‘Miss Universe’.

Image result for marigona dragusha

Image result for marigona dragusha

Pas suksesit dhe vëmendjes që mori atëbotë, Marigona u distancua tërësisht nga jeta publike.

Madje, një kohë edhe fotot e saj ishin të rralla.

Sot, 29 vjeçare, Marigona është një nënë e përkushtuar e cila kohë pas kohe ndan me ndjekësit fotografi të saj, siç ka bërë sot duke na treguar si duket dhjetë vite pasi u shpall më e bukura e Kosovës. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm