Si duket Rita Ora po bëhet pjesë e riprodhimit të filmit së fëmijërisë tonë

By

Rita Ora është në bisedime për të luajtur si Artful Dodger në një version të ri të Oliver Twist.

Krijuesja e hitit Hot Right Now, 28 vjeçarja, është duke parë rolin e ‘hajdutit të xhepave’ për të ndihmuar në rritjen e profilit të saj si aktore ndërsa raportet po vazhdojnë të qarkullojnë duke pretenduar se Adele do të luajë Nancy dhe Ice Cube do të luajë Fagin.

All star: The Hot Right Now hitmaker, 28, is eyeing the role as the cunning pickpocketer to help boost her profile as an actress (Jack Wild pictured in 1968's Oliver!)

Burime të brendshme zbuluan për The Sun se aktorja aspiruese Rita, e cila më parë luajti në trilogjinë e Fifty Shades Of Grey, ka impresionuar me të vërtetë prodhuesit për riprodhimin e ardhshëm të filmit të frymëzuar nga Charles Dickens.

Burime të brendshme i thanë The Sun: ‘Rita ka zhvilluar diskutime për rolin dhe vlerëson se me të vërtetë mund të ndihmojë në çimentimin e saj si një aktore e besueshme …

‘Filmi do të jetë dukshëm i ndryshëm nga ai origjinal, por personazhi i saj do të bazohet lirshëm në Artful Dodger …’

“Bisedimet janë duke vazhduar por ajo është e etur për ta bërë atë të ndodhë dhe ekipi i casting ka qenë me të vërtetë i impresionuar nga Rita deri më tani. Filmi do të jetë masiv dhe tashmë ka shumë lëvizje rreth tij në industri, kështu që është shumë emocionuese për të. ‘

Është raportuar se ideja e filmit u sugjerua për herë të parë në vitin 2017 ende ishte e ngulitur, megjithëse bisedimet tani janë ndezur edhe një herë.

Kur fillimisht u shfaqën raportet, u pohua se Rapper Ice Cube besohet se do luante bosin e bandës Fagin, ndërsa vitin e kaluar u zbulua se Adele-s i ishte afruar për të qenë pjesë e filmit si Nancy.

Burimi: Dailymail.co.uk

 

 

Artikuj të ngjashëm