Si duken prapaskenat e jetës së një modeleje? E thotë troç Bella Hadid

By

Bella Hadid u rrëfye për Marie Claire për jetën e vërtetë të një modeleje, atë larg grimit, dritave vezulluese dhe veshjeve super luksoze.

Image result for bella hadid backstage

Prapaskenat në shfaqje duken kaotike- dhe në të vërtetë janë — por më jep kohë të gjej edhe qetësinë time. Më pëlqen të gjej një hapësirë të mirë në qoshe për të dëgjuar muzikë dhe pirë çaj, dhe mund të shoqërohem me miqtë e mi që i përkasin të njëjtës industri.

Në fillim, kur fillova punën në modelim, ne të gjithë njiheshim njëri-tjetrin — modele, artistë grimi, parukierë — por të gjithë kemi punuar për vite me radhë, kështu që ne jemi si një familje. Java e Modës është më e mira sepse zakonisht nuk e shohim njëri-tjetrin gjatë gjithë pjesës tjetër të vitit, atëherë gjatë shfaqjeve do të shohim të njëjtët njerëz për të paktën një muaj, kështu që është emocionuese për ne. Varet gjithashtu se për cilën orë të Javës së Modës po flasim. Në fillim është gjithçka bukur dhe argëtuese, por deri në fund merr një hov pak intensiv nga shfaqja në shfaqje.

Image result for bella hadid backstage

Unë në të vërtetë nuk resht së punuari, kështu që koha e pushimit nuk është më një pjesë e jetës sime. Jam rritur për të kuptuar gjithçka në jetën time është e shpejtë dhe se ngadalësimi i gjërave me streson jashtë mase. Njëherë më zuri gjumi në karrike teksa grimeri Peter Philips po bënte grimin tim. U zgjova me yje, vija dhe eyeliner në të gjithë fytyrën time.

Peter dhe unë kryesisht punojmë së bashku në fushatat editoriale, që do të thotë të vendosësh shumë grim, por ai gjithashtu më mësoi se si të dukesh bukur, pa e vënë shumë në fytyrën time. Unë kam përvetësuar truket e tij në rutinën time të përditshme, kryesisht si të skalit fytyrën time duke theksuar tiparet e vogla. Është goxha e thjeshtë: thjesht një konturë i mirë dhe pak i kuq për faqe. Mua më duket shumë punë e bezdisshme edhe të hedh maskara në qerpikë. Pamja ime e natës është shumë e ngjashme, por nganjëherë shtoj pak highlighter ngjyrë ari.

Unë rrallëherë dal jashtë nëse nuk është për punë. Kjo do të thotë që zakonisht jam duke e bërë grimin tim në shtëpinë time para një eventi, dhe më pas miqtë e mi më të mirë do të vijnë të dëgjojnë muzikë dhe të rri. Shtëpia ime është zakonisht pallati i takimit: Të gjithë po rrëmojnë dollapin tim, dhe një asistent i grimit po bën grimin e të gjithëve në mënyrë që të gjithë të duken dhe të ndjehen bukur. Atëherë thjesht shpërndahemi prej andej, kudo që duam të shkojmë.

Image result for bella hadid with friends

 

 

Artikuj të ngjashëm