Si asnjëherë, një artiste shqiptare flet për problemet me shëndetin mendor

By

Edhe pse këngëtare e re në skenën muzikore Mbresa ka marrë goxha shumë vëmendje.

Mirëpo, përtej muzikës artistja shpeshherë flet edhe për gjëra tejet të rëndësishme, siç është ajo e shëndetit mendor.

Mbresa ka treguar eksperiencat e saj ku në 2017 ishte ballafaquar me panikë e pastaj me ankth.

Madje, atë kohë ishte duke punuar por nuk e kuptonin atë.

Më vonë, Mbresa ka takuar një terapist dhe u shpreh se veten e ka gjetur përmes muzikës.

“Mos u bëj i vështirë me veten. Mos u frikëso të kërkosh ndihmë. Nuk je ndryshe. Zëri yt dëgjohet dhe njerëzit të duan”.

Kështu e përmbyll këtë mesazh frymëzues artistja, Mbresa e cila së fundmi në aspektin profesional ka publikuar bashkëpunimin me Elinel “Dreamin’”./Prive.al

Artikuj të ngjashëm