Shumë i famshëm me nofkën e tij, por a e dini emrin e vërtetë të Blunt?

By

Ka më shumë se një dekadë në skenën muzikore, dhe të gjithë e njohën fillimisht me nofkën DJ Blunt.

Por më vonë ai nga të qenit DJ u shndërrua në një reper, duke formuar një grup të vogël prej dy vetash me reperin Real One.

Dyshja kohëve të fundit kanë bërë bujë në rrjetet sociale duke u kapur virtualisht me reperët, Ledri Vula e Gjiko, të cilët i ofendonin përmes videove në Instagram.

Por emri i vërtetë i Blunt është Edon Dedi, megjithatë ai njihet vetëm me nofkën Blunt. /Prive.al

LAJMI NGA SULMI I DJ BLUNT: 

Dj Blunt therret me thikë: Çka thotë vetë artisti?

 

Artikuj të ngjashëm