Shtëpia fantastike e DJ-it të famshëm del në shitje (FOTO)

By

Calvin Harris ka vënë në shitje shtëpinë e tij të jashtëzakonshme  për më shumë se 5 milionë dollarë pas dy vjetësh pasi e bleu atë nga një DJ tjetër superstar.

Fituesi i çmimit Grammy ka azhurnuar portofolin e tij të gjerë të pasurive të patundshme, por tani ka vendosur të shesë shtëpinë e tij prej 6000 metrash katrorë.

Ai e bleu pronën pak më shumë se dy vjet më parë nga DJ dhe producenti Steve Angello për pak më shumë se 4 milionë dollarë.

Artisti gjithashtu lëshoi me qira shtëpinë e tij me koston prej 25,000 dollarë në muaj, përpara se të ulte çmimin në vetëm nën 20,000 dollarë në muaj.

Më poshtë mund të hidhni një sy brena pronës së jashtëzakonshme të DJ-it.

The home has a very cosy setting to it and nestled high above the street

He also rented his home at the cost of $25,000 a month, before lowering the price to just below $20,000

The house features a lush eat-in kitchen that opens up to the pool

The hillside manse features multiple wings with four bedrooms

The hillside manse features multiple wings with four bathrooms and half bathrooms

There's also a duplex guesthouse with a double-height bedroom

The mansion comes with a beautiful swimming pool

Artikuj të ngjashëm