Shkurti i vitit 2020 do jetë muaji më romantik për këto shenja të horoskopit

By

Shkurti ka mbërritur, dhe gjëja e parë në mendjen e të gjithëve është ndoshta Dita e Shën Valentinit.

Për të kuptuar më qartë se çfarë shkurti duhet të ofrojë në frontin e dashurisë, ja pse ky muaj do të jetë më romantiku për Dashin, Shigjetarin dhe Peshqit:

Dashi

Me planetin e dashurisë dhe kënaqësive sensuale, i njohur ndryshe si Venus, që kalon në shenjën tuaj këtë muaj, nuk ka dyshim se do të ndjeheni mirë.

Sidoqoftë, pavarësisht se kjo është një ndryshim i vrazhdë, veçanërisht nëse jeni duke kërkuar romancë, do të ketë gjithashtu një temë të përgjithshme që rrotullohet rreth vlerave dhe vetëvlerësimit. Një shesh i tensionuar midis zonjës Venus (në shenjën tuaj) dhe Saturnit-Plutonit përmes sektorit tuaj të karrierës do të thotë që mund të keni një vendim ose dy në pritje në lidhje me aftësitë tuaja për të fituar para dhe vetëvlerësimin e përgjithshëm. Ndërkohë që mblidheni veten dhe shfaqni ndjenjat tuaja kujtdo që ju e pëlqeni.

Shigjetari

Ejani të luani, Shigjetar. Me perëndeshën e dashurisë dhe bukurisë që përshkon shtëpinë tuaj të pestë krijuese të artit, romancës dhe të gjitha gjërat me qendër në zemër, nuk ka dyshim se do të doni shumë vëmendje. Kjo është gjithashtu një kohë e shkëlqyeshme për tu kënaqur me dëshirat tuaja artistike, e lëre më të dashurohemi. Kjo zonë e grafikut tuaj ka gjithçka që ka të bëjë me kënaqësinë, që është emri i mesëm i Zonjës Venus. Gjithçka nga sharmi juaj natyror deri tek karizma juaj personale do të rritet gjatë kësaj kohe.

Peshqit

Muaji fillon me Venusin simpatik në shenjën tuaj, kështu që ju patjetër do të keni një shkëlqim të ndritshëm – të paktën deri më 7 shkurt. Megjithatë, teksa Venusi vazhdon rrugën e saj në shenjën e Dashit përmes shtëpisë tuaj të dytë të financave, vlerave, dhe vetëvlerësimi, do të ndiheni të sigurt si asnjëherë më parë.

Me rrezen e diellit në shenjën tuaj për shumicën e muajit, gjithashtu do të jeni më energjik se zakonisht. Kjo do hapë rrugën për një muaj më romantik.

Burimi: Bustle.com

 

 

Artikuj të ngjashëm