Shkurte Gashi synon festivalet, ajo po sjellë këngë për të drejtat e grave (VIDEO)

By

Deri më tani, këngët e saja që të gjitha kanë qenë histori dashurie, me fund të hidhur.

Por kënga e re e këngëtares Shkurte Gashi, s’do të jetë më vetëm një histori, por do përçojë edhe mesazh.

E ftuar në emisionin Nd’rrimi i Natës në Klan Kosova, Gashi ka rrëfyer se synon të marrë pjesë edhe në “Këngën Magjike” dhe projekti që ka i përputhet shumë formatit.

“Kam një këngë që është e përshtatshme për atë festival. Kënga ka një mesazh, unë aty loboj për të drejtat e femrave”, ka thënë Gashi.

Ndiqeni të plotë intervistën e saj në linkun më poshtë:

Artikuj të ngjashëm