Shkeli urdhrin e mbrojtjes dhe dhunoi ish-bashkëshorten, arrestohet ish-futbollisti shqiptar

By

Policia e Tiranës ka arrestuar ish-futbollistin e Kombëtares, Klodian Duro, për shkelje të urdhrit të mbrojtjes dhe dhunim të ish-bashkëshortes.

Mësohet se 43-vjeçari u denoncua nga ish-bashkëshortja, e cila kërkoi ndihmën e policisë që të ndërhynte.

Duro ishte divorcuar me partneren dhe kjo e fundit kishte marrë një urdhër mbrojtje së fundmi.

Në 24 mars, ish-futbollisti i Kombëtares, ka shkuar në banesën e ish-bashkëshortes, duke e kanosur këtë të fundit.

Kjo e fundit ka lajmëruar policinë dhe ka firmosur edhe kallëzimin ndaj tij.

Duro pritet të dalë para gjykatës të shtunën për masën e sigurisë.

Pes Miti del Calcio - View topic - Klodian DURO 2004-2008

Njoftimi i policisë

Nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin Nr.2 është arrestuar në flagrancë shtetasi;

K.D., 43 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi, duke thyer urdhrin e mbrojtjes e marrë nga ish-bashkëshortja e këtij shtetasi, ka ushtruar dhunë fizike ndaj saj si edhe e ka përndjekur në menyrë të vazhdueshme .

Materialet proceduriale u referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë për veprat penale “Dhuna në familje”, “Përndjekja” dhe “Veprime në kundërshtim me vendimet e gjykatës”.

Burimi: OraNews

Artikuj të ngjashëm