Shitet për një shumë marramendëse kardigani i Kurt Cobain

By

Nëse keni menduar ndonjëherë se cila mund të jetë veshja më e shtrenjtë në botë, këtë pergjigje e murrë sot pasiqë një kardigan i Kurt Cobain shkroi historinë.

Ky kardigan i leshtë i liderit të “Nirvana”, Kurt Cobain, është shfaqur në një ankand në New York mw çmim fillestar prej 50.000 dollarë. Interesimi për këtë copëz historie ka qënë aq i madh saq është shitur  për 334.000 dollarë.

Rokeri i ndjerë e kishte veshur këtë kardigan në vitin 1993 gjatë koncertit ‘Unplugged’ të MTV, ndërsa është shitur i palarë, me të gjitha njollat dhe një vrime të djegur me cigare.

Këngëtari amerikan e vrau veten në vitin 1994 ndërsa ishte vetëm 27 vjeç. Ai nuk kishte mundur të përballej me depresionin dhe vartësinë nga drogat.

Burimi: Bbc.com

Artikuj të ngjashëm