Shfaqet Genta në fushë ku s’pritej (FOTO)

By

Ministri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi ka pritur sot në takim këngëtaren Genta Ismajli, me të cilën kanë diskutuar për mundësinë e inicimit të projektit kundër gjuhës ngacmuese të fëmijëve nëpër shkolla.

“MAShT mirëpret projekte të tilla të cilat kanë për qëllim vetdijësimin e fëmijëve dhe të rinjëve kundër dhunës, dhe njëherit përgëzon znj.Ismaili për iniciativën e këtij projekti”, ka shkruar Bytyqi, transmeton Klan Kosova.

Artikuj të ngjashëm