Shakira zbulon detaje të reja rreth shfaqjes së saj në Superbowl me Jennifer Lopez

By

Vetëm 110 ditë  na ndajnë nga performance e shumë pritur e Shakira dhe Jennifer Lopez për shfaqjen e 54-të të Super Bowl Pepsi në vitin 2020.

 

Shakira iu bashkua Zane Lowe në Apple Beats 1 të muzikës për të diskutuar muzikën e re, ku po nxjerr frymëzim nga materiali i ri, dokumentarin e saj të ardhshëm dhe natyrisht, ndikimin kulturor që shfaqja e pjesës së parë do të ketë pasiqë dy artiste Latina marrin skenën së bashku për here të parë.

Image result for shakira and jennifer lopez super bowl

“Unë gjithmonë kam dashur të performoj në Super Bowl,” i tha Shakira Lowe. “Është një ngjarje sportive, por ka një rëndësi të madhe për ne artistët, dhe unë mendoj se do të jetë fantastike”.

 

Këngëtarja kolumbiane gjithashtu tregoi se si Jay-Z iu afrua asaj për të diskutuar ndarjen e skenës me aktoren e Hustlers.

“Jay Z më thirri dhe më pyeti nëse doja të isha pjesë e kësaj, dhe natyrisht, nuk hezitova,” tha ajo gjatë intervistës së saj Apple Music Beats 1.

 “Ai përmendi që Jennifer ishte gjithashtu e përfshirë, dhe unë mendoj se do të jetë e shkëlqyeshme sepse ajo gjithashtu përfaqëson një pjesë me të vërtetë të rëndësishme të komunitetit Latino që jeton në SH.B.A., dhe që lindi dhe u rrit në SH.B.A. dhe unë në një mënyrë, ndjehem sikur po përfaqësoj një pjesë tjetër të botës latine, që janë të gjithë ata njerëz anembanë globit që pothuajse mezi flasin anglisht ”.

 

Cfarë ka më shumë? Shakira do të festojë ditëlindjen e 43-të me miliona shikues dhe fansa.

Gerard Pique and Shakira

Shakira vazhdoi të shprehej e ngazëllyer se nuk mund të presë të ndajë atë për të cilën është duke punuar. Ajo gjithashtu theksoi se sa e rëndësishme është për të që të marrë “elemente nga botë të ndryshme” dhe zhanre të ndryshme për t’i bërë ata “të bashkëjetojnë në harmoni”.

Burimi: Eonline.com

Artikuj të ngjashëm