Serena Williams martohet me milionerin Alex Ohanian: Dasma më madhështore e të gjitha kohërave (FOTO)

By

A mund të jetë kjo dasma më madhështore e të gjitha kohërave?

Teniserja kampione Serena Williams, nuk e ka lënë të kalojë pa u vërejtur ceremonia e martesës së saj me milionerin, themeluesin e Reddit, Alexis Ohanian.

Çifti kanë ftuar në dasmën e tyre një mori të famshmish e janë rrethuar nga familjarë e miq, e në dasmë ishte e ftuar edhe e bija e tyre dy muajsh, Alexis Olympia Ohanian Junior.

Madje në këtë dasmë, në një farë forme pjesëmarrës është edhe dizajneri kosovar Valdrin Sahiti, fustanin e të cilit e mbanë  në trup aktorja Nicole Air Parker!

Dyshja ka vendosur që dasmën ta ketë me temë, duke aranzhuar kostume dhe ambient sikur tek përralla “E Bukura dhe Bisha”, në një qendër të artit kontemporan në New Orleans.

Ciara, La La Anthony and Kelly Rowland arrived together at what must surely be the biggest wedding of the year

Kim Kardashian e Beyonce, ishin po ashtu të ftuara në këtë dasmë, ndërsa kjo shënon dasmën që mblodhi më së shumti të famshëm në këto vitet e fundit.

The Vogue editor was spotted chatting with guests, and with a staff member at the reception 

Aq shumë të famshëm kishte në dasmën e saj, sa ceremonia më shumë i ngjanë një mbrëmjeje të ndarjes së ndonjë çmimi, se sa një martese. /Prive.al

Anna Wintour hits the bar at the cocktail reception in a closed-off street outside the Contemporary Arts Center

Artikuj të ngjashëm