Sekreti i trupit të Bella Hadid

By

Bella Hadid është një nga modelet më të famshme në botë dhe ka forma perfekte trupore. Të ruash këto forma nuk është kaq e lehtë ndaj Bella ka një dietë të cilën e respekton dhe këtë e ka bërë me dije vetë nutricionisti i saj, Charles Passler.

Për “People”, ai ka thënë se dieta e modeles bazohet në ushqime me proteina dhe pak karbohidrate si dhe ushqime me yndyrë të shëndetshme.

 “Nëse konsumoni karbohidrate në sasi të madhe, trupi një pjesë do e përdorë për energji, ndërsa pjesën tjetër e kthen në dhjamë”, – ka thënë ai.

Artikuj të ngjashëm