S’do besoni çmimin që kanë këto ‘atlete të shkatërruara’!

By

Shtëpia luksoze e modës Balenciaga ka zbuluar një fushatë të re që promovon një seri atletesh të përafërta me një çmim mbresëlënës dhe interneti është tronditur.

The

Imazhet, të shkrepura nga fotografi Leopold Duchemin për markën, të këpucëve shumë të copëtuara dhe të shkatërruara janë bërë virale pas prezantimit të së hënës të atleteve të reja për shkak të çmimit që ato kanë.

Por fotot e atleteve të shkatërruara që qarkullojnë në rrjetet sociale nuk e tregojnë saktësisht të gjithë historinë. Ndërsa ata kanë krijuar më shumë polemika, imazhet janë në fakt të versioneve të ekzagjeruara dhe të kufizuara të atleteve që Balenciaga po shet.

Sipas shtëpisë së modës, vetëm 100 palë atlete “ekstra të shkatërruara” do të jenë në dispozicion për t’u blerë për 1,850 dollarë. Ndërkohë, edicioni jo i kufizuar dhe versionet më pak të përafërt, po shiten në faqen e internetit të Balenciaga për 495 dollarë dhe 625 dollarë, në varësi të stilit specifik. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm