‘Sad’ e XXXTencation merr vëmendje pas vdekjes së tij

By

Reperi XXXTentacion, i cili u qëllua dhe u vra javën e kaluar në moshën 20 vjeçare, ka një këngë që doli në vendin e parë në Billboard Hot 100 pas vdekjes së tij tragjike.

Kënga ‘Sad’ ishte në numrin 52 por tani është në vendin e parë pas vdekjes.

Kënga arriti kulmin në numrin e shtatë në mars, dhe është jashtë albumit të tij.

XXXTentacion u qëllua dhe u vra të hënën derisa po bënte pazar për një motor në Miami, Florida.

Artikuj të ngjashëm