Sa klikime mori ‘Kuq e zi’ (Video)

By

Kënga ‘Kuq e Zi’ e cila u krijua në mbështetje të kombëtares nga Flori Mumajesi, është cilësuar si himn për ekipin shqiptar të futbollit.

Kjo këngë e kënduar nga Elvana Gjata dhe Flori mori një jehonë të madhe mediatike dhe u pëlqye shumë nga kombi ynë.

Në videoklip paraqiten edhe pamje nga ndeshja e Shqipërisë kundër Serbisë dhe droni i famshëm.

Klipi u publikua në mars të këtij viti e nga atëherë ka regjistruar afro 11 milionë e 500 mijë klikime në YouTube./Prive.al

Artikuj të ngjashëm