Rrini një hap me kohën! Ky është trendi i aksesorëve që do ta shihni gjithkund këtë vjeshtë

By

Së pari ishin bizhuteritë me guaca, shpesh dhe me perla. Pastaj kishte kapëse flokësh me perla – dhe natyrisht, shamitë si aksesorë flokësh. Këto tendenca u bënë të pashmangshme në Instagram dhe rrjedhën gati-konstante të frymëzimit të stilit të rrugës. Dhe tani tendenca e aksesorëve të perlave ka evoluar në formën e saj të ardhshme, menjëherë në kohë për vjeshtë.

Ndërsa bizhuteri me perla mund të ngjall imazhe të Audrey Hepburn ose Grace Kelly, interpretimi modern nuk e ka humbur zanafillën. Ka më shumë forma natyrale, një larmi ngjyrash për të zgjedhur, dhe ton punime interesante metalike që shtojnë një element skulptural në aksesorë.

Kështu që nëse jeni duke kërkuar të vishni veshjet tuaja të vjeshtës me diçka të veçantë, konsideroni të shtoni disa bizhuteri perla. Këtu janë disa nga trendet që po preferohen tej mase shumë.

Artikuj të ngjashëm