Rozana Radi: Në këtë ditë kujtojmë sakrificat e popullit tonë…

By

Për nder të festës së flamurit kombëtar, Rozana Radi hyri në Instagram për t’i shkruar disa fjalë me shumë domëthënie.

Ajo postoi një foto të saj, me shqiponjë në fytyrë.

“Gezuar 28 Nentorin, diten e Pavarsise se Shqiperise , Flamurit me te bukur ne bote . Ne kete dite kujtojme sakrificat e popullit tone, luftrerat per te qene te lire dhe te pavarur. Sonte eshte nje feste e madhe por dhe nje dite reflektimi. Te punojme me shume per nje Shqiperi me te mire . Gezuar Shqiperi!”, shkroi këngëtarja.

Rozana nuk është e vetmja që uroi 28 Nëntorin.

Shumë të famshëm shqiptarë vërshuan sot me urime të ndryshme në rrjetet sociale./Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm