Roza Lati vazhdon ‘luftën’ e saj për të drejtat e kafshëve!

By

Kush ndjek prezantuesen e njohur, Roza Lati, në rrjetin social Instagram shumë lehtë mund ta ketë kuptuar se ajo është një adhuruese e madhe e kafshëve.

E si e tillë natyrisht se rastet ku ka keqtrajtime të tyre do e bënin të ndihej mjaft keq.

Diçka e tillë i ka ndodhur me një dyqan i cili merret me shitjen e kafshëve në Tiranë, tek i cili sipas saj po bëhet një ‘krim’ ndaj tyre.

Mos vaksinimi, ushqimi pa afat e shumë shkaqe tjera shtynë Rozën që të ndërmarrë një nismë nga e cila po kërkon mbylljen e menjëhershme të dyqanit në fjalë.

Përpos vetes Roza ka angazhuar edhe shumë miqë të saj në rrjete sociale të cilët po e ndihmojnë me fakte tjera rreth keqtrajtimeve në dyqanin në fjalë.

Koha do të tregojë nëse i gjithë ky mund i prezantueses i’a ka vlejtur dhe e gjithë çështja të mbyllet me sukses. /Prive.al/

 

 

Artikuj të ngjashëm