Robin Krasniqi nderohet nga kryetari i qytetit të Gersthofen

By

Si njohje e titullit të tij si kampio botë, Robin Krasniqi u nderua nga kryetari i qytetit Gersthofen, Michael Wörle me një simbol të arritjes.

Lajmin e bëri të ditur vetë bokseri me anë të një postimi në llogarinë e tij në Instagram, ku shprehi mirënjohjen për këtë nder dhe ceremoni.

“Ceremonia e ndarjes së çmimeve “Gjilpëra e Nderit në Ar” dhe hyrja në Librin e Artë!

Këshilli i Qytetit Gersthofener vendosi në mbledhjen e tij më 25.11.2020 në njohjen e titullit tim të kampionatit botëror në boks për të më paraqitur gjilpërën e artë.

Për shkak të pandemisë së koronavirusit, ceremonia ndodhi dje, por kjo është krejt e drejtë, si një motivim për luftën tjetër!

Unë jam shumë mirënjohës për kryetarin Michael Wörle dhe këshilltarin e qytetit të Gersthofen për këtë nder. Edhe një herë ndjehem përgjegjës për prezantimin e qytetit në të cilin jetoj dhe operoj palestrën time të boksit, Gersthofen, në Gjermani dhe në botë me dinjitet”, shkruan ai në postim. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm