Robbie Williams thyen rekordin e Elvis Presley

By

Robbie Williams ka tejkaluar një rekord të mëparshëm të klasifikimit të mbajtur nga Elvis Presley. Ikona e popit 48-vjeçar publikoi albumin e tij më të mirë ‘XXV’ të premten (09.09.22), dhe kur debutoi në numrin një javë më vonë, ai kaloi mbretin e ndjerë të Rock ‘n’ Roll Elvis si artist, me më së shumti albume solo numër një, me gjithsej 14.

Pas fitores së tij, Robbie deklaroi: “Faleminderit për të gjithë ata që e kanë mbështetur albumin: Të gjithë ata që e kanë blerë, transmetuar, shkarkuar dhe rishikuar. Jam shumë i kënaqur që ka shkuar në numrin 1 dhe ndonëse është e çuditshme të jesh duke marrë një çmim në këto kohë të zymta, doja t’ju falënderoja të gjithëve për mbështetjen tuaj dhe t’ia dedikoja këtë fansave, të cilët nuk i marr kurrë si të mirëqenë. Unë e vlerësoj shumë, faleminderit shumë!”

Krijuesi i hitit “Angels” fillimisht fitoi famë si anëtar i grupit të djemve “Take That” përpara se të dilte si artist solo, por gjithashtu grumbulloi katër albume të tjera numër një gjatë kohës së tij me grupin e djemve.

 

Artikuj të ngjashëm