Rita Ora shpërthen në lot në jurinë e “The Voice”

By

Rita Ora u emocionua në The Voice ndërsa kujtoi përvojat e saj duke u rritur në Mbretërinë e Bashkuar si fëmijë.

Kujtimet iu kthyen përsëri këngëtares, e cila është trajnere në versionin australian të shfaqjes, pasi dëgjoi audicionin e Rebecca O’Connor, një imituese e Tina Tuner.

Rebecca përshkroi se si ndihej duke u rritur si ‘vajza e vetme me ngjyrë në fshat’, por ishte e frymëzuar nga performancat e Tinës.

Rita, e cila ka trashëgimi shqiptare, u emocionua pasi rrëfeu se ishte ndjerë e fuqizuar në mënyrë të ngjashme nga legjenda e muzikës kur e pa atë si fëmijë pasi u transferua në MB nga Kosova.

Artistja, e cila ktheu karrigen e saj për Rebekën me trajnerin tjetër Jess Mauboy, tha: ‘Kjo më prek, ashtu, sepse kur isha duke u rritur – u transferova në Mbretërinë e Bashkuar kur isha një vjeç – dhe siç sapo thatë , unë nuk isha vajza normale në lagjen time.

“Sapo dëgjova Tina – do të filloj të qaj – sepse për mua, ajo është idhulli im më i madh, më i madh në botë për kaq shumë arsye”.

‘Sepse historia e saj është kaq frymëzuese. Për të fituar aq shumë sukses në moshën e saj – ajo nuk u bë me të vërtetë një artiste solo deri në fund të të 30 -ave, dhe ajo i kishte të gjitha ato probleme dhe vështirësi, dhe mendova me vete, nuk është kurrë vonë. ‘

Duke u munduar për të folur, ajo vazhdoi: ‘Faleminderit zotit për artistët si Tina, dhe unë jam vetëm duke qarë sepse ajo e bëri këtë edhe për mua. Dhe ajo e ka bërë këtë për shumë njerëz të tjerë”. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm