Rita Ora rikthen trendin e çuditshëm të flokëve, por disi ja del të duket mahnitëse

By

Stili i flokëve mullet ose bisht-pëllumb u bë i famshëm në vitet e hershme e të 70-tave dhe që nga atëherë, në vitet në kalim një stil i tillë është përqeshur shumë.

Ndërsa mullet tingëllon si një stil flokësh i rrezikshëm, Rita nuk është asnjëherë ajo që të trembet nga ndryshimi i pamjes së saj. Mos harroni kur ajo mishëroi tërë estetikën e Post Malone me flokët kaçurrela të shkurtra dhe tatuazhet e fytyrës? Apo kur ajo ngjyrosi flokët e saj një të kuqe të zjarrtë? Apo kur ajo as nuk u mërzit për të bërë flokët e saj dhe zgjodhi një peshqir banjë për t’i mbledhur dhe u paraqit në një event? Një mbretëreshë e transformimit të flokëve, nëse mund të thuhet.

Image result for mullet hairstyle women in the 70

Por më herët sot, këngëtarja  e How We Do u fut në Instagram për të treguar të gjithëve se cfarë ndryshimi ka bërë për një fushatë të modës me Escada. Rezultati: Ajo bën edhe një mullet të duket shumë shik!

Rita, e cila normalisht kaflokët bjonde të zbardhura, i kishte flokët e saj të drejtuar dhe të tërhequr mbrapa dhe shkurtoi anash për fotosesion.

View this post on Instagram

BTS with my @escadaofficial family ❤️

A post shared by RITA ORA (@ritaora) on

 

Artikuj të ngjashëm