Rita Ora rikrijon veshjen e njërit prej artistëve më të famshëm në botë

By

Këngëtarja e  “Girls”, 28 vjeçare Rita ra, krijoi një impakt në Gala 2019 amfAR të premten në mbrëmje në Milano duke kanalizuar interpretuesin e famshëm dhe ikonën e stilit Prince.

Ajo e quan një homazh për një nga artistët më të mëdhenj dhe më frymëzues të të gjitha kohërave.

Escada rikrijoi xhaketën e personalizuar me jaka të mprehta, të cilat Ora i veshi me një këmishë të bardhë transparente. Ajo mblodhi flokët në një bishtalec të hollë të lëmuar dhe si aksesorë mori një bastun.

Rita Ora

Para se ajo të shndërrohej në Prince për performancën e saj, Ora bëri një deklaratë edhe më të madhe në tapetin e kuq në një fustan Prada me fruda skulpturore poshtë krahëve dhe fustanit.

Image result for Rita Ora on the red carpet at the 2019 amfAR Gala in Milan

Meqë Rita Ora asnjëherë nuk zhgënjen, kujtojmë edhe një prej pamjeve të saj që ka marrë shumë vëmendje këto kohët e fundit:

Kjo që Rita Ora veshi së fundmi duhet të jetë dukja e saj më e bukur

 

 

 

Artikuj të ngjashëm