A pranoi Rita Ora të jetë pjesë e “The Voice Australia 2022”

By

Channel Seven ka konfirmuar formacionin e trajnerëve për “The Voice Australia 2022”.

Ata zbuluan se të katër trajnerët – Guy Sebastian, Keith Urban, Jessica Mauboy dhe Rita Ora do të kthehen për raundin e dytë pasi arritën shumë vlerësimet këtë vit.

Përkundër spekulimeve muzikantja britanike Rita, 30 vjeçe, nuk do të nënshkruante për një sezon të dytë, ajo konfirmoi se ajo në fakt “mezi pret” të kthehet dhe të ribashkohet me “familjen e saj të zgjeruar” vitin e ardhshëm.

“Unë absolutisht e dua Australinë dhe është një privilegj të jem pjesë e një shfaqjeje të tillë që të ndryshon jetën”, tha ajo për “The Daily Telegraph”.

“Artistët fenomenalë këtë vit më tronditën mendjen, veçanërisht ekipi Rita. Trajnerët e tjerë janë si një familje e zgjeruar dhe me të vërtetë mezi pres të kthehem së bashku për të zbuluar superstarët tjerë të The Voice”.

Thashethemet u përhapën kohët e fundit se Rita do të tërhiqej nga pozicioni i saj në shfaqje, dhe madje u përfolën emra për zëvendësimin e saj.

Muajin e kaluar, u raportua se “The Voice” nuk kursente asnjë shpenzim për të siguruar kthimin e të katër trajnerëve për vitin 2022.

Madje kishte pretendime se Ritës po i ofroheshin deri në 1 milionë dollarë për sezonin e ardhshëm.

Artikuj të ngjashëm